Ako zvládať emócie svojich detí s láskou – workshop

AKO ZVLÁDAŤ EMÓCIE SVOJICH DETÍ S LÁSKOU.

Etikoterapeutický workshop o tom, AKO PRESTAŤ MANIPULOVAŤ A OVLÁDAŤ SVOJE DETI a VYCHOVAŤ Z NICH SEBAVEDOMÝCH A EMOČNE VYROVNANÝCH DOSPELÝCH.
Bežne s emóciami svojich detí narábame tromi spôsobmi: ODMIETAME ICH, ZĽAHČUJEME alebo ODVÁDZAME OD NICH POZORNOSŤ.V praxi to vyzerá asi takto:

Odmietnutie emócií dieťaťa:
Predstavte si, že vaše dieťa má ísť do škôlky. Ale ono nechce ísť a preto plače. A vy mu vynadáte, nazvete ho neposlušným, poviete mu, že takého scény robiť nebude, prípadne mu dáte ešte na zadok.

Zľahčenie emócií dieťaťa:
Ten istý scenár, ale vy dieťaťu vysvetľujete, že nemá dôvod plakať, veď v škôlke je fajn, sú tam hračky, kamaráti a super zábava. Vy nevidíte dôvod na emócie dieťaťa a chcete, aby ich nevidelo ani dieťa.
Odvedenie pozornosti od emócií dieťaťa:
Ten istý scenár, ale vy ponúknete dieťaťu sladkosť alebo hračku, prípadne mu sľúbite niečo, čo pre neho urobíte – skrátka, odvádzate jeho pozornosť inde, len aby necítilo to, čo cíti.

AKÝ JE TOHO VÝSLEDOK?
Dieťa nevie, čo so svojimi emóciami. Emócie sa pre neho stanú akýmsi strašiakom alebo nejakou silou, ktorá ho prevalcuje. Nadobudne pocit, že s ním niečo nie je v poriadku, keď určité emócie prežíva. Rodič neuzná (jedným z troch uvedených spôsobov) ako sa ono cíti a nedá mu pozornosť a lásku, ktoré práve vtedy dieťa najviac potrebuje. Ak sa toto deje pravidelne (čo sa aj často deje), tak sa dieťa cíti izolované a nevie si vytvoriť úzky vzťah so svojimi rodičmi a neskôr ani s inými osobami. Niektoré emócie (tie, ktoré ste u neho odmietli alebo zľahčili) vytesní zo svojho života a nebude vedieť čo s nimi, ani keď ich budú prejavovať iní ľudia.
KDE STE SA TO NAUČILI?
Doma. Od svojich rodičov. A oni zase od svojich. Takto si to nechtiac a nevedome odovzdávame z generácie na generáciu. Vy ste teraz tí, ktorí cítia, že:
• toto nie je ten správny spôsob, ako umožniť svojim deťom, aby z nich vyrástli sebavedomí dospelí a chcete to zmeniť,
• je vo vás niečo, čo vám bráni prejaviť sa voči dieťaťu ako milujúci rodič, najmä v kritických situáciách
• máte možnosť nastavovať si hranice ináč ako len hnevom a manipuláciou.
Ak chcete prestať manipulovať a ovládať svoje deti a chcete ich naučiť ináč pracovať so svojimi emóciami, príďte na workshop.
Okrem iného zistíte:
• ako dosiahnuť, ABY S VAMI DETI SPOLUPRACOVALI preto, že chcú a nie preto, že sa boja trestu alebo že dostanú odmenu,
• ako dosiahnuť, aby z vášho DIEŤAŤA VYRÁSTOL SEBAVEDOMÝ A EMOCIONÁLNE VYROVNANÝ DOSPELÝ,
• ako PREJAVIŤ LÁSKU aj v ťažkých situáciách (je ľahké milovať dieťa, ktoré robí to, čo chcete vy),
• ako FUNGOVAŤ S DEŤMI BEZ OVLÁDANIA, MANIPULÁCIE A TRESTOV,
• čo STOJÍ V CESTE vašej múdrosti a láske pri komunikácii v ťažkých situáciách A AKO TO PREKROČIŤ.
Z vašich detí môžu vyrásť sebavedomí dospelí, ktorí na svojej ceste nemusia vzdávať svojho ja. Do dospelosti a do svojich budúcich vzťahov si môžu doniesť zbližujúce komunikačné návyky a emócie pre nich nemusia byť strašiak, pred ktorým treba utekať. Ale to všetko sa môžu naučiť iba od vás. V škole to zatiaľ neučia.
Buďte preto na ich ceste sprievodcovia a vzory a nesnažte sa ich násilím pretvárať na svoj obraz. Sú dokonalé také, aké sú, sú jedinečné a sú to vaše zrkadlá. Pozerajte na ne s odvahou zahodiť staré zvyky a rásť spolu s nimi.

Viac o lektorke Jane Mladej:
Pracujem ako emočný kouč, etikoterapeut a vzťahový mediátor. S klientami riešim ich vzťahy k sebe, k druhým, pracujeme spolu na ich sebavedomí a sebadôvere. Emócie pokladám za veľmi dôležité vo vzťahoch a mojím zámerom je aby ľudia s nimi vedeli pracovať – s tými svojimi ako aj s emóciami svojich blízkych. Ak to nevieme a svoje emócie odmietame, potláčame, zľahčujeme alebo sa ich bojíme, prejavia sa na tele ako fyzická bolesť a neskôr ako choroba. A to všetko sa začína v detstve, do ktorého sa často potom v terapiách s klientmi vraciam, aby pochopili svoj príbeh a mohli zmeniť cestu a smer. Viac sa dozviete na stránke www.koucmed.sk.

Workshop sa uskutoční dňa 12. septembra 2018 o 18.00 h
Cena: 10 eur.
Trvanie: 2 hodiny
Čo si so sebou priniesť: pero, papier a dobrú náladu.
Prihláste sa mailom na jana.mlada@koucmed.sk alebo telefonicky na M: 0944/ 581 222.
Ak zakliknete ZÚČASTNÍM SA na tejto udalosti, overte si potvrdenie účasti cez mail alebo telefón.
Kapacita miest je obmedzená počtom 18 osôb.

Teším sa na vás v Monsters Cafe and Bar.

Jana