Vzťah je radosť – etikoterapeutický workshop v Monsters cafe

Etikorozprávanie o tom, ako sa prestať vo vzťahoch trápiť a začať v nich zažívať radosť s emočnou koučkou a etikoterapeutičkou.

PRÍĎTE A DOZVIETE SA
• Ako ovplyvňujú vaše vzťahy vaše šťastie a zdravie,
• Ktoré emócie a emočné konanie vašim vzťahom prospievajú a ktoré nie,
• Aké sú vaše návykové programy, ktoré ste si osvojili v detstve a ktoré vám priťahujú podobných ľudí do života,
• Aké vzťahové schémy ovládajú vaše vzťahy, ktoré spôsobujú, že vo vzťahoch zažívate tie isté frustrujúce situácie,
• Ako vám vaši partneri zrkadlia to, čo je vo vás.
Na tieto otázky si posvietime z pohľadu etikoterapie, ktorá vidí vo vzťahoch základ šťastia i zdravia. Pokiaľ budete mať narušené vzťahy k sebe i k okoliu, budete v sebe vytvárať bloky na energetických dráhach a skôr či neskôr aj zdravotné problémy. Všetko, čo sa deje v duši, má vplyv na pocity a emócie a neskôr aj na fyzické telo.
Trápenie sa vo vzťahoch je už dôsledok našich reakcií na to, čo sa deje. A väčšinou sa deje niečo, čo sa nám nepáči, s čím nie sme spokojní. A že sa život často skladá z udalostí, ktoré nie sú po našej vôli, to vieme všetci. Preto je dôležité, ako na tieto udalosti a situácie, ktoré nám najčastejšie ponúkajú práve naši partneri, reagovať. Tak, aby výsledok nebolo trápenie, krivda, poníženie či iné podobné emócie.
Emócie tvoria základ nášho konania, preto majú na celý náš život oveľa väčší vplyv, než si pripúšťame. Ovplyvňujú naše psychické ale i fyzické zdravie, každé naše rozhodnutie a naše reakcie. A čo je horšie, nesúvisia ani tak s tým, čo práve prežívame, ale s tým, čo sme prežívali najmä v detstve. V detstve si totiž tvoríme svoju emocionálnu výbavu, ktorá nám potom v dospelosti cez rôzne bloky a presvedčenia formuje vzťahy.
Nie je nutné vláčiť si svoju emočnú výbavu so sebou celý život. Dá sa zmeniť. Najskôr je dôležité pochopiť, čo z toho, čo si so sebou nosíme, nám už neprospieva. A potom zistiť, čo je za tým. Prečo sa hnevám? Čo mi vadí? Je to naozaj to, že partner neumyl riad? A ak budeme k sebe úprimní, zistíme, že je to vždy o nás. O mne. Nie o tom druhom a o tom, čo urobil alebo neurobil.
A s tým súvisí jeden základný predpoklad vášho šťastného alebo nešťastného života – PREVZATIE ZODPOVEDNOSTI za všetko, čo sa vám deje. Aj za emócie.

ČO SI Z ETIKOROZHOVOROV ODNESIETE
• Zistíte o sebe niečo nové. Ako? Urobíte si Havajskú mapu vzťahov a zahráte sa hru Zrkadlenie.
• Získate schopnosť vybrať si, aké emócie budete vo vzťahoch používať – či tie, ktoré vás od druhých oddeľujú, alebo tie, ktoré vás s ľuďmi spájajú.
• Naučíte sa pozerať na druhých ľudí i na seba s väčším pochopením a súcitom.
• Osvojíte si trojkrokovú etikoterapeutickú metódu, pomocou ktorej dokážete prijať akúkoľvek situáciu bez toho, aby ste sa cítili ukrivdení či ponížení, alebo nespokojní.
Prestanete ukazovať prstom na druhých, ale začnete vzhliadať do svojho vnútra. Tam je začiatok každého šťastného a harmonického vzťahu.

Viac o lektorke Jane Mladej :
Pracujem ako kouč, etikoterapeut a vzťahový mediátor. S klientami riešim ich vzťahy k sebe, k druhým, pracujeme spolu na ich sebavedomí a sebadôvere. Mojim zámerom je, aby sme to tu všetci mali radi, pretože nič na tomto svete nedeje proti nám ani nám naschvál. Všetko si riadime my sami. Všetko sa začína myšlienkou a tie našťastie vieme ovplyvňovať. Ak sa nám to nepodarí na tejto úrovni, máme možnosť naprávať veci cez naše pocity a emócie. A ak sme myšlienky a emócie nechali vyzrieť v bolesť či chorobu, vtedy s klientami hľadáme, kde to celé začalo. Aby klient mohol zmeniť cestu a smer. Viac sa dozviete na stránke www.koucmed.sk.
KEDY: 7. 6. 2017 o 18.00 h
CENA workshopu: 10 eur.
Trvanie: 2 hodiny
Čo si so sebou priniesť: pero a papier a dobrú náladu.
Prihláste sa mailom (jana.mlada@koucmed.sk) alebo telefonicky (0944/581 222) alebo jednoducho príďte v stredu 7. júna 2017 o 18.00 h do Monsters Cafe and Bar.

Tešíme sa na Vás