Ako si hnevom nezničiť zdravie a vzťahy – etikoterap. workshop

HNEV – AKO SI NÍM NEZNIČIŤ SEBA, SVOJE ZDRAVIE A SVOJE VZŤAHY.
Etikoterapeutický workshop o tom, ako NARÁBAŤ SO SVOJÍM HNEVOM A AKO REAGOVAŤ NA HNEV, KTORÝ NÁM ADRESUJÚ DRUHÍ.
Pre tých,
• ktorí cítia, že im ich vlastný hnev prerastá cez hlavu,
• ktorí si uvedomujú, že v komunikácii s ostatnými sa rýchlo nahnevajú a v hneve povedia, či urobia niečo, čo ich potom mrzí, ale nevedia to „vrátiť“ do pôvodného stavu,
• ktorí chcú zmeniť svoje správanie voči svojmu okoliu a chcú dať druhým viac lásky a porozumenia, pretože cítia, že hnevom sa od druhých vzďaľujú,
• ktorí sú terčom hnevu druhých ľudí a nevedia, ako sa tomuto hnevu brániť.
Hnev je jedna zo základných ľudských emócií. Má v našich životoch významné miesto, ale ak s ním nebudeme vedieť správne narábať, môže nám ničiť vzťahy a neskôr aj zdravie.
Ako nám hnev ničí vzťahy:
HNEVOM dávame druhým najavo svoju nespokojnosť s nimi a dávame im najavo svoju nadradenosť a povýšenie. Ukazujeme im, že my sme tí, ktorí vedia, ako sa majú tí druhí správať. Toto spôsobí, že sa cítia voči nám menejcenní a buď urobia, to, čo od nich chceme alebo sa budú snažiť zachovať si svoju autenticitu (väčšinou tiež použijú HNEV) a urobia si po svojom. Ak ich hnevom zmanipulujeme na svoj obraz, urobia to, avšak iba zo strachu, že ich opustíte. HNEV a strach zabíjajú lásku a dôveru v každom vzťahu. A vzťah bez lásky a dôvery bude chradnúť. V HNEVE sa cítime NEZRANITEĽNÍ, ale bohužiaľ zraňujeme druhých. Hnevom sa od druhých oddeľujeme.
Navyše, keď sa hneváme, vyzeráme tak trochu ako šialenci. Naše tváre sú zdeformované zaťatými zubami a zamračenými čelami a nie je nás pekný pohľad.
Ako nám hnev ničí zdravie:
Keď sa nahneváme, naše telo sa pripraví na nejakú formu zvýšenej fyzickej aktivity a spustí v tele produkciu stresových hormónov (kortizol, adrenalín), ktoré túto fyzickú aktivitu umožnia. Ale väčšinou sa žiadna fyzická aktivita nekoná. Vyplavené hormóny však splnia svoju úlohu – vyplavia do krvi glukózu, zvýšia tlak, znižujú aktivitu imunitného systému. V tele vznikne napätie, ktoré keď sa neuvoľní, postupne spôsobuje únavu, nespavosť, vysoký krvný tlak, cukrovku a mnohé iné chronické ochorenia. Dlhodobý hnev (aj keď ho dusíme v sebe) ničí pečeň a žlčník.
Ak si chceme zachovať pekné vzťahy a chceme byť zdraví, bolo by ideálne, keby sa nám podarilo sa už nikdy nenahnevať. To je však utópia. Našťastie je reálne naučiť sa so svojím hnevom pracovať tak, aby NENIČIL vzťahy a ani naše zdravie.
Ako? To sa dozviete na workshope. Okrem iného sa ešte:

• naučíte ÚŽASNÚ TECHNIKU, ako sa nenechať vtiahnuť do hnevu druhých ľudí a pomôcť aj im, aby sa menej hnevali,
• dozviete, ako si zvýšiť svoju psychickú imunitu,
• dozviete, aké obranné mechanizmy ste si vytvorili na to, aby ste potlačili pocity úzkosti, viny a krivdy, ktoré vznikajú z hnevu druhých ľudí a ako to zmeniť,
• dozviete, ako dať sebe i druhým viac slobody
• dozviete, ako prestať od druhých očakávať, aby vás svojím správaním uspokojili alebo aspoň nevytočili.

Viac o lektorke Jane Mladej:
Pracuje ako emočný kouč, etikoterapeut a vzťahový mediátor. S klientami rieši ich vzťahy k sebe, k druhým, pracuje spolu s nimi na ich sebavedomí a sebadôvere.
Emócie pokladá za veľmi dôležité vo vzťahoch a jej zámerom je, aby ľudia vedeli pracovať so svojimi emóciami a s emóciami svojich blízkych. Ak to nevieme a svoje emócie odmietame, potláčame, zľahčujeme alebo sa ich bojíme, prejavia sa na tele ako fyzická bolesť a neskôr ako choroba. A to všetko sa začína v detstve, do ktorého sa často potom v terapiách s klientami vracia, aby pochopili svoj príbeh a mohli zmeniť cestu a smer. Viac sa dozviete na stránke www.koucmed.sk.

Workshop sa uskutoční dňa 22. 1. 2020 o 18.00 h
Cena: 10 eur.
Trvanie: 2 hodiny
Čo si so sebou priniesť: pero, papier a dobrú náladu.
Prihláste sa mailom na jana.mlada@koucmed.sk alebo telefonicky na M: 0944/ 581 222.
Ak zakliknete ZÚČASTNÍM SA na tejto udalosti, je to pre nás len informatívne, pre záväznú rezerváciu je potrebné si svoju účasť zabezpečiť cez mail alebo telefón.
Ďakujem za pochopenie.
Kapacita miest je obmedzená počtom 18 osôb.

Teším sa na vás v Monsters Cafe and Bar

Jana