Fit večer

Pripravili sme pre Vás sériu 4 prednášok obohatených o praktické ukážky ktoré sa dotýkajú najčastejších problémov v oblasti zdravého životného štýlu ako npr. bolesti chrbtice, ergonómia, cvičenie v práci a doma, core, výživa.

23.5. Spojenie jogy a fyzioterapie pri bolestiach chrbtice. Mgr. Naďa Ulehlová

Bolesť chrbtice je civilizačným ochorením a častokrát negatívne ovplyvňuje kvalitu života. Jóga je účinný nástroj terapie tela aj mysle, ale pri bolestiach chrbtice môže aj uškodiť. Spojenie jógy a fyzioterapie – FYZIOJOGA – kombinuje jógové pozície zo základnými princípami fyzioterapie a tým samotné jógové asány používa ako liečebný prostriedok pri bolestiach chrbtice.
Počas prednášky vám ukážem, ako sa dajú jógové pozície cvičiť s prihliadaním na svalovú rovnováhu a držanie tela a tým postupne zlepšovať kvalitu života.

6.6. Mýty a fakty v stravovaní- kde robíte chybu? Mgr. Oliver Poór

Oblasť výživy je presýtená mnohými diétami, no väčšina ľudí nedosiahla požadovaný efekt. Pomôžeme vám nájsť tú správnu cestu pre vás aby ste optimalizovali zdravie a telesnú hmotnosť podľa svojich predstáv.

13.6. Využite cvičenia core aj mimo fitnes centra. Tomáš Kulan

Core je anglický pojem, ktorý môžeme do slovenčiny preložiť pod pojmom jadro. Core je z pohľadu fyzioterapie a trénerstva pojem, ktorý má stále rôzne vysvetlenia a mnohí autori vysvetľujú tento pojem trocha inak. Ide o súbor svalov, ktoré majú stabilizačnú funkciu pre chrbticu. Cvičenie core môže slúžiť ako preventívny prvok alebo liečebná jednotka pri rôznych problémoch chrbtice.

20.6. Bolesť naša každodenná – prevencia cvičením doma aj v práci. Mgr. Peter Obžera

Sedavý spôsob života a nové technológie sú jednou z hlavných príčin bolestí pohybového aparátu. Spravte krok vpred a zistiťe ako si upraviť denný režim, ako sa dá jednoducho zacvičiť kdekoľvek a kedykoľvek a ako na ergonómiu na pracovisku.