Malé upratovanie – interaktívne divadelné predstavenie pre deti

Na nedeľné doobedie vám opäť prinášame ďalšie predstavenie pre deti.
Divadlo ZáBaVKa v spolupráci s divadlom Kusy cukru pripravili pre deti aj ich rodičov interaktívnu divadelnú ZáBaVKu s názvom Malé upratovanie.
Už názov napovedá, že ide o predstavenie, v ktorom sa deti mnohému naučia, ale predovšetkým sa dobre zabavia!
Inscenácia rozvíja detskú fantáziu a ponúka deťom priestor na overovanie si vlastnej skúsenosti.
Malé upratovanie je čarovný príbeh, pri ktorom sa rozvíja u detí fantázia a tvorivosť. Pred ich očami sa obyčajné veci (klobúk, koberec, štipce…) menia a ožívajú na netradičné (lastovičky, pes a slnko…).
A tak sú deti nepriamo, ale zato spontánne, vtiahnuté do magického sveta fantázie. Príbeh predstavenia je postavený na troch detských básňach o žabiatku, psíkovi a vrabčekovi. Interpretka spolu s deťmi objavuje všedný každodenný život obyčajných vecí netradičným spôsobom. Hrá sa s ponožkami, mydlom, vankúšom… akoby to boli živé postavy z reálneho sveta. Tieto tri samostatné príbehy na seba režijno-dramaturgicky nadväzujú tak, že počas hry sa detský divák dozvedá, ako si nepríjemné veci (upratovanie) spríjemniť a ešte sa pritom aj netradične zabaviť. Dospelí diváci si zase zaspomínajú na svoje detské bezstarostné časy.
Predstavenie si kladie za cieľ hodnotným, estetickým a hravým spôsobom ukázať deťom každodenné zákutia života. Zároveň pedagógom ukázať jednu z mnohých ciest ako hravou formou naučiť deti niečo nové.
V závere často deti – diváci bezprostredne vchádzajú do hracieho priestoru, aby si overili videné. Spolu s herečkou objavujú zákutia detskej izby a skúšajú s predmetmi dennej potreby stvárniť vlastné fantazíjne predstavy. Možnosť si po predstavení zahrať je veľkým benefitom, s ktorým tvorcovia nielenže počítali, ale najmä následnou detskou skúsenosťou posúva predstavenie do vyššieho levelu stretnutia dieťaťa s divadlom.
Hra získala množstvo ocenení a bola prijatá či už odborným, alebo laickým publikom pozitívne.
Diváci najme oceňujú originalitu uchopenia príbehu netradičným spôsobom.
Vhodná pre všetky deti predškolského aj skorého školského veku (pre deti od cca 2 do 9 rokov).

Samozrejme počas predstavenia budú interaktívne zapájaní aj naši najmenší diváci. 🙂
Vstupné: 4€

V prípade záujmu sa nám do piatku 26.4. nahlasujte na info@monsterscafe.sk, do predmetu uveďte prosím DIVADIELKO.
Vo víkendovom čase – v sobotu alebo v nedeľu nám už píšte len sms alebo volajte na 0907/ 718 151.

Ste u nás vítaní!

Váš Monsterscafe tím