SWAP (výmena oblečenia) pod holým nebom v Monsters cafe

V nastolenom trende SWAPov oblečenia pokračujeme aj v tomto období príjemného babieho leta.
Opäť sa uvidíme v piatok 25. 9. pod holým nebom v našom krásnom kúte Petržalky – v Monsters cafe and bar. SWAP sa, samozrejme, uskutoční len v prípade priaznivého počasia.
Ak by nám počasie neprialo, SWAP presúvame na iný termín, o ktorom vás budeme informovať.
–>FOR ENGLISH SCROLL DOWN <–
Miesto -> Monsters Cafe and Bar, Rusovska cesta 54
Dátum -> piatok, 25. septembra 2020
Čas -> 15.00 – 20.00 h
Vstupné -> 5 EUR, platí počas celého trvania SWAPu.
———————————————————–
NA SWAP JE POTREBNÁ REGISTRÁCIA:
stačí poslať mail na info@monsterscafe.sk, kde v predmete uvediete názov SWAP_september 2020 a do tela mailu uvediete počet zúčastnených osôb.
Rezervačný systém slúži pre našu lepšiu reguláciu kapacity a prihlásiť sa vám zaberie len pár klikov. V prípade, že ste sa registrovali na na SWAP nemôžete prísť, stačí ak nám napíšete správu na facebooku.
————————————-
ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?
SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.
Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky alebo kabát“. Poznáme to všetci, že? ? Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.
————————————-
AKO TO FUNGUJE?
Na SWAPe vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.
Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť TOĽKO OBLEČENIA, KOĽKO SAMI ODNESIETE. Pri výbere si nového oblečenia však myslite ZODPOVEDNE a domov si vezmite len to, čo naozaj vynosíte.
Oblečenie na SWAP nám môžete priniesť až priamo v deň konania akcie od 15.00 do 20.00 h.
Na SWAPe sa platí vstupné vo výške 5 EUR a počas celého jeho trvania sa naň môžete kedykoľvek vrátiť.
SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.
Na SWAP môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu, stačí zaplatiť vstupné a SWAPovať:)
————————————-
ČO NA SWAP NEPATRÍ?
– Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
– Roztrhané a predraté nohavice
– Kúsky s fľakmi
– Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
– Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
– Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky
————————————-
ĎALŠIE INFO:
Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.
Oblečenie na SWAPe sa vymieňa – nepredáva.
Oblečenie získané na SWAPe neslúži na ďalší predaj!
Oblečenie, ktoré po SWAPe ostanú odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita
NEZABUDNITE ŽE:
!!! Vzhľadom na aktuálnu situáciu, vás prosíme, aby ste si pred vstupom do vnútorných priestorov nasadili rúška a mali ich na tvári počas celého pobytu v miestnosti. Taktiež treba použiť dezinfekciu rúk.
Veríme, že to spolu zvládneme.
————-> ENGLISH SUMMARY <————-
REGISTRATION HERE:
write an e-mail at info@monsterscafe.sk, where you put number of persons coming to the swap.
Since the interest in our SWAPs is growing (and with it our excitement), and more people visit our events every time, we have decided to implement a new reservation system. We would like you to feel comfortable at our SWAPs.
The reservation system is very simple. Before each SWAP you will need to fill in this form and “you are in”.
Once we reach full capacity you will not be able to attend the SWAP without making a reservation, so in other words the participation will be on a first come, first serve basis.
WHAT IS A CLOTHING SWAP?
Clothing SWAP is an event, where you can bring your cherished clothes that you no longer need and exchange them for pieces you will love and proudly wear.
Clothing SWAPs are not only considered a good way to refresh your wardrobe, but also are they an act of responsibility. The better things you bring; the better chances you have to find something new to take with you. Clothing SWAPs are about TRUST!
HOW DOES IT WORK?
It’s easy. Just bring the clothes that are in a great condition, but you no longer wear them. This can include accessories, jewelry or shoes. Come to the event, pay the entry fee (5 EUR), hand your clothes over to us and you can take whatever you need or like in return.
The number of pieces you can take in exchange is not limited, but be REASONABLE and only get what you really like and need, because that is the only way it can work.
We highly recommend to declutter your wardrobe before the clothing SWAP. You can bring up to 2 bags of your unwanted BUT still well-conditioned clothes.
You can SWAP women’s, men’s and kid’s clothes, shoes, accessories, bags and jewelry (as far as they are nice, clean, and in perfect condition).
IT IS IMPORTANT that you bring only the highest quality pieces with NO STRAINS, BROKEN ZIPPERS, OR MISSING BUTTONS.
ENTRY FEE
5 EUR for the whole day