Barefoot workshop „Urob si sandál“

BAREFOOT WORKSHOP „UROB SI SANDÁLE“

Hlavným cieľom workshopu bude vyrobiť si barefoot sandálky, v ktorých môžete veselo odísť domov. Rovnako dôležitou jeho súčasťou budú informácie týkajúce sa hlavne zdravia tých, ktorí v tejto barefoot obuvi budú chodiť. Ide totiž o špecifický spôsob chôdze, ktorý je zdraviu veľmi prospešný, ale to iba vtedy, ak sa robí správne.

Program workshopu s približnými časmi:
16:00-16:30: Informácie o správnom spôsobe chodenia v barefoot obuvi alebo naboso, o zdravotných výhodách pre deti aj dospelých a o nástrahách takejto chôdze.
16:30-16:50: Niečo o barefoot obuvi, cenách, druhoch, materiáloch a tiež o tom, kde a ako zohnať materiál na „naše“ sandále.
16:50-19:00: Postupná inštruktáž k tomu, ako správne sandálky vyrobiť a ich samotná tvorba.

Pokiaľ by niekto chcel vyrobiť sandálky pre svoje dieťa/manžela/kamarátku alebo niekoho iného, kto by sa nemohol workshopu zúčastniť, je možné si pre neho iba odkúpiť materiál. V tom prípade ale prosím o prinesenie nákresu nohy dotyčného podľa tohto návodu: https://www.youtube.com/watch?v=fF6aGK5AhpA

Poplatok:
Vstupné na akciu: dobrovoľné
Cena za materiál:
Pár sandálov na dospelé nohy: 10 EUR (podrážka aj šnúrka paracord)
Pár sandálov na detské nôžky (do veľ. 25, t.j. 17cm): 5 EUR,-Kč (podrážka aj šnúrka paracord) – tieto sandále sa dajú vyrobiť aj pre deti, ktoré ešte len začali chodiť, z vlastnej skúsenosti odporúčam.
Ozdoby: platia sa zvlášť.

K dispozícii budú na výber 2 hrúbky a 7 farieb podrážky, veľké množstvo farieb paracordov, rôznych ozdôb a samozrejme pomôcky potrebné k výrobe. Komu by sa ale chcelo, môže si priniesť vlastné ostré nožnice, zapaľovač, kladivo a kus dreva, ktorému nevadí pár dier (napr. staré kuchynské prkienko). Ušetrí sa tým čas, ale nie je to žiadna nutnosť. Úplne postačí, keď si donesiete chodidlá, pre ktoré budú sandálky určené 🙂

Akcia bude prebiehať vo vonkajších priestoroch na terase NA ZEMI, preto si prosím zoberte DEKU alebo PODUŠKU NA SEDENIE, ak by ste potrebovali. Samozrejme si budete mocť objednať z kaviarne niečo na zahriatie či zobnutie. Bohužiaľ vnútorné priestory k dispozícii nebudú, preto v prípade nepriaznivého počasia bude akcia zrušená. Potvrdenie, či akcia bude alebo nie, zverejníme najneskor v sobotu ráno. Ďakujeme za pochopenie.

Registrácia na akciu nie je nutná.