S láskou k autizmu

Valentín je dňom zamilovaných, no láska má mnoho podôb.
Milovať však diagnózu svojho dieťaťa? Dá sa to vôbec?
„Autizmus nie je okova na nohe ani koniec „normálneho“ života, seberealizácie či manželstva. Autizmus je terapia, ktorá zmenila nás – rodičov. Autizmus je dôvod na to prijať inakosť.“ Na prvé stretnutie rodičov, učiteľov, špeciálnych pedagógov, asistentov či priaznivcov detí a rodín s diagnózou autizmus vás pozýva občianske združenie JuLu – Autizmus ako terapia. Tento spoločne strávený čas venujeme predovšetkým vzťahu k diagnóze z pohľadu rodiča.
Čo dokáže zmeniť prístup rodiča k dieťaťu s autizmom?
Príďte si vypočuť príbeh lásky – nelásky od úplného počiatočného rozčarovania a nepochopenia až k následnému prijatiu diagnózy „autizmus“. Príďte zdieľať aj svoj príbeh. Stretnúť nové i známe tváre, priateľov, s ktorými si určite budete mať čo povedať. Ale nebude sa len rečniť, bude sa aj spievať. Pozvanie na podujatie prijal aj Miro Jilo. Miro je hudobník a skladateľ. Vyučoval muzikoterapiu, výchovu hudbou, písal články, chodil na konferencie, ale nakoniec dal prednosť gitare. Napísal pesničky pre škriatka Fíha, je spoluzakladateľom skupiny Metelica, na konte má už dva albumy a okrem toho je aj dvojnásobným tatom.

Pozvanie prijal aj vzácny hosť, autor dvoch kníh o autizme Jozef Bednár (47).
Otec troch detí – Marek (19), Barbora (13) a Martina (5). Syn Marek má diagnostikovaný detský autizmus. Od piatej triedy integrovaný (aj vďaka asistencii) v bežných školách, momentálne posledný rok na strednej škole – odbor cukrár. Marek sa niekoľko rokov venuje krasokorčuľovaniu a spoločenským tancom, v krasokorčuľovaní reprezentoval Slovensko na dvoch zimných olympiádach v rámci hnutia Special Olympics (2013 Južná Kórea a 2017 Rakúsko).

Stretnutie je určené iba pre dospelých (bez detí).

Workshop sa uskutoční dňa 14. 2. 2019 o 18.00 – 20.00 h
Cena: 8 eur.
Prihláste sa mailom na autizmusakoterapia@gmail.com alebo cez SMS na M: 0907/ 666 670.
Ak zakliknete ZÚČASTNÍM SA na tejto udalosti, je to pre nás len informatívne, pre záväznú rezerváciu je potrebné si svoju účasť zabezpečiť cez mail alebo telefón.
Ďakujeme za pochopenie.

Tešíme sa na vás v Monsters Cafe and Bar